TTÜs vaikselt võrgustikku loomas

Elukestev õpe on fraas, millega me kõik oleme suuremal või vähemal määral kokku puutunud. Wikipeedia lausa väidab, et see on elu paratamatu osa. Ma ei tea, kas sellega nüüd päris 100% nõustuda saab, aga mingil määral küll. Kindlasti mängib elukestva õppe juures olulist rolli pidev muutus meie ümber, mis mingil hetkel sunnib inimesi oma oskusi kriitilise pilguga vaatama ja kalibreerima, kui selleks vajadus peaks tekkima. Ise väärtustan haridust ning arengut, mis on inspireeritud sisemisest motivatsioonist ning huvist maailmas toimuva vastu. Olen endalt vahelduva eduga küsinud – kui tahaksin minna uuesti kõrgkooli, siis mis oleks see valdkond, mis mind huvitaks ja mida oleksin valmis õppima?

Tead ju küll seda tunnet, mis seest läbi käib, kui mõistad, et see on see õige valik, see õige otsus.. Vot, käis ka minu seest selline tunne läbi. Nüüd olen sellise valdkonna enda jaoks leidnud – TTÜ/TalTechi õppekava tervishoiutehnoloogia, mis (nagu TTÜ lehel kirjas) arendab muudatuste juhtimise oskuseid ehk kuidas uusi tehnoloogiaid ja digitaalseid lahendusi tervishoius analüüsida, välja töötada ja kasutusse viia. Igatahes mind see teema kõnetab. Kuna TTÜs on aastaringne vastuvõtt, siis praeguse seisuga olen juba saanud ka kinnituse, et olen vastuvõetavate nimekirjas. Immatrikuleerimine siis tõenäoliselt augustis ja õpe võib alata.

Mis siis muutub? Edaspidi saab minu fookus blogi osas olema pisut teistsugune, ehk et kindlasti kirjutan rohkem tervishoiutehnoloogiaga seotud teemadel. Nõustamisega jätkan nii nagu seni, kahtlemata on võimalik ühendada nii õpe kui ka töö. CoVid19 periood ja sellega kaasnev kriis tekitas nõudluse veebinõustamise järele. Jätkan veebinõustamise pakkumist, küll aga erinevad veebinõustamine ja kontaktnõustamine pisut oma formaadilt. Aga eks sellest juba kunagi lähemalt, pikemalt.