Südamlik, empaatiline, analüütiline ja sihikindel, hoian alati suurt pilti silme ees. Emakeeleks eesti keel, suhtlen vabalt inglise keeles.

Milline ma olen ja kas me klapime?

Inimestevaheline klapp on psühhoteraapias ning nõustamises kõige suurema tähtsusega muutuja. 

Kui head sidet ei teki, ei saa meievaheline koostöö olla edukas. Kuidas leida endale õige koostööpartner, inimene, keda saaks usaldada? Keegi, kellele saab rääkida kõigest, mis meelel? 

Ega seda ei teagi enne, kui pole kohtunud ja omavahel suhelnud, aga saan anda iseendast lühikese ülevaate. Kirjeldatud tunnused põhinevad “Via Survey” iseloomutesti tulemustel.

Väärtustan lähedasi suhteid, eriti neid, kus jagamine ja hoolimine on vastastikune.

Oskus anda teistele tarka ja asjakohast nõu. Võime mõtestada sündmusi ning ümbritsevat selliselt, mis arvestab teiste inimeste hetkeolukorra ning läbielatuga.

Ilu ja meisterlikkuse või oskuslike soorituste märkamine ja hindamine erinevates eluvaldkondades (sh võime näha ilu nii looduses, kunstis, teaduses kui ka igapäevases argikogemuses).

Iseenda ja teiste motiivide ning tunnete teadvustamine. Teadmine, mida teha ja kuidas käituda, et sobituda erinevatesse ühiskonnagruppidesse ja olukordadesse. Teadmine, mis paneb teisi inimesi “tiksuma”.

Uute oskuste, teemade ja teadmiste omandamine nii iseseisvalt kui ka formaalselt. Loomult uudishimulik, otsides inimkäitumise, mõtlemise ja emotsioonide põhjuse/tagajärje vahelisi seosed.

Töökogemus ja haridus

Olen töötanud erinevates Eesti suurettevõtetes nii spetsialistide kui ka eesliinitöötajate juhina. 

Olen töötanud õpetajatega, õpilastega ja nende vanematega, leidmaks lahendusi nii suurematele kui ka väiksematele muredele. Lastega töötamise puhul on eriti oluline soodustada koostööd kõikide pereliikmete vahel.

Oman pea kümneaastast psühholoogina töötamise kogemust, pakun individuaalset nõustamist erinevate murede lahendamisel (nii teismelistele, täiskasvanutele kui ka paarinõustamist).

Olen omandanud coachimise tehnikaid ning neid aastate jooksul täiendanud. Kasutan coachimist peamiselt ettevõtete töötajate arendamise toetamisel. 

Vastavalt koolitusvajadusele olen koostanud ja koolitusi ise regulaarselt läbi viinud. Peamised teemad, mida regulaarselt käsitlen on stress ja sellega toimetulek, “resilience” ehk teisisõnu paindlikkus ning vastupidavus, ajajuhtimine, efektiivne suhtlemine, vaimne tervis. 

Viimased aastad on suur osa minu tööalasest tähelepanust ja ajast läinud erinevate ettevõtete aitamisele ning toetamisele (peamiselt rahvusvahelised ettevõtted). Heaolu töökohas ja selle olulisus on nüüdseks ka Eestis väga suure tähelepanu all, kahtlemata on vajadus selleks olemas.

Aastal 2021 liitusin ERSI (Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituut) meeskonnaga, et üheskoos võidelda depressiooni vastu. Kasutame selleks EAAD 4-tasandilist sekkumismudelit.  Minu peamine vastutus on veebipõhise personaalse juhendatud eneseprogrammi (iFD ehk iFightDepression-tool) tööriista levitamine ning propageerimine.

Sertifitseeritud Worksite Wellness Program Manager (National Wellness Institute, 2021)

Magistrikraad psühholoogias (Tallinna Ülikool, 2016)

Bakalaureusekraad psühholoogias (Tartu Ülikool, 2014)

 

Suhtleme

Võta julgelt ühendust, vali selleks iseenda jaoks kõige mugavam moodus – helista või kirjuta ja vastan esimesel võimalusel.

Individuaalsed vastuvõtud

Õie 37, Tallinn - Tervisekliinik

Telefon

56966245

E-mail

rainer@rainermere.ee